Skip to main content
roleff-motowear-niemiecja-jakosc-w-dobrej-cenie
Wszyscy pamiętamy filmy szwedzkiego Ghost Ridera, który na swojej uturbionej, 500 konnej Hayabusie grał policji na nosie i przemykał przez zapchane autostrady niczym duch. Mało kto wie, że, choć to niezbyt poprawne politycznie, wspierał go niemiecki producent odzieży motocyklowej Roleff Racewear. Ta ekipa zawsze lubiła iść pod prąd.

Warto przypomnieć o tej marce, tym bardziej że w Polsce jest mało znana. W Europie radzi sobie całkiem dobrze i jest jedną z bardziej rozpoznawalnych odzieży motocyklowych.

Firma Roleff istnieje na rynku od 1988 roku. Ich aktualna sieć dealerska składa się z 2500 punktów w samych Niemczech. Roleff dostępny jest również w 21 krajach na całym świecie. Firma nastawiona jest na 100% satysfakcję klienta oraz wysoką jakość przy zachowaniu przystępnej ceny. Dzięki ponad 25-letniemu doświadczeniu wiedzą jak połączyć ze sobą te na pozór sprzeczne wymagania.

Wolfgang Roleff – właściciel i założyciel firmy, osobiście nadzoruje wszystkie procesy produkcyjne. Począwszy od projektowania odzieży oraz konsultacji z odbiorcami, przez pracę szwalni aż po zaopatrzenie wszystkich swoich dealerów. Co równie ważne, cała filozofia firmy opiera się na tworzeniu produktów, które będą spełniały wymagania motocyklistów, a nie tylko przynosiły zyski. Firma Roleff stara się również indywidualnie podchodzić do każdego z krajów, w którym posiada sieć sprzedaży. Przykładem jest nasz rodzimy rynek, na który specjalnie zostały zaprojektowane kurtki i spodnie posiadające całkowicie wymienne wszystkie wewnętrzne podszewki.

 

Warto wspomnieć, że kurtki i spodnie szyte są z odpornego na przetarcia materiału Kodra 500D, posiadają wymienną membranę Wind-Tex® Clima Control (jedna z najlżejszych na rynku oddychających i wodoodpornych membran), podpinkę termoaktywną „Thermolite” oraz certyfikowane ochraniacze CE.

W przypadku odzieży skórzanej stosuje się skórę bydlęcą o grubości 1,2-1,4mm, elastyczne wstawki oraz ochraniacze CE. Dodatkowo kurtki skórzane posiadają w pełni wyciągane podpinki ocieplające, które mogą służyć jako kamizelki. W ofercie Roleffa również znajdują się buty motocyklowe. Roleff jest głównym dostawcą w segmencie butów do sklepów motocyklowych Polo oraz Louis. Pozostałe produkty Roleff na rynku polskim to kaski motocyklowe Romer i Akira. Obie marki cechuje bardzo niska cena i bardzo wysoka jakość wykonania. Np. kask wielofunkcyjny Stuttgart (kask łączący w sobie cechy kasku integralnego z blendą oraz jeta) zdobywał wiele razy pod rząd nagrody w światowych pismach branżowych. Najważniejszą  jednak cechą Roleffa jest to, że firma ta kładzie największy nacisk na obsługę posprzedażną i obsługę reklamacji. Każdy towar, w którym została wykryta usterka, jeśli tylko istnieje taka możliwość jest wymieniany od ręki. Ludzie z Roleffa doskonale zdają sobie sprawę, że oczekiwanie przez kilka tygodni w sezonie na naprawę odzieży służącej do jazdy jest nie do zaakceptowania.

 

W kraju już jest ponad 50 sklepów, gdzie można zakupić odzież marki Roleff, a liczba dealerów stale się powiększa. Przedstawicielem generalnym marki Roleff na Polskę jest firma Olek Motocykle.

 

Aktualna oferta dostępna w naszym sklepie internetowym

 

Roleff, chcąc zadbać o polski rynek, obniżył ceny o około 30%. Nie wierzysz? Sprawdź ofertę na http://www.roleff-shop.de/ i porównaj ją z cennikiem dostępnym w Polsce na www.sklep.olekmotocykle.pl.
Lista dealerów w Twoim mieście dostępna na www.olekmotocykle.pl

Leave a Reply